Maxwell  Scholarship Competition

2018 Finalists
  

If your name appears below, Congratulations you have been selected as a finalist.  Only finalists are invited to compete on April 21, 2018. Finalists, for detailed information, review the
confirmation package.

Maxwell Scholarship Finalists
 First Name Last Name  City  State 
Isaac Ableman Dallas TX
Nelson Almonte Bay Shore NY
Turner Andrasz Maplewood NJ
Gwen Armitage Falmouth ME
Athena Basdekis Oneonta NY
Kristen Bednarczyk Fairport NY
Sarah Bett Ben Avon PA
Audrey Blumenstock Dallas TX
Thomas Bolt Ontario NY
Johannes Bonwetsch Ridgefield CT
Ava Breitbeck Cicero NY
Emma Brenner Danbury CT
Katherine Buddenhagen Loudonville NY
Luke Burke Maplewood NJ
Rebecca Canfield Great Falls VA
Ashley Clemens Long Lake MN
Jack Coleman Brick NJ
Bennett Cooper San Diego CA
Trevonne Davis Syracuse NY
Matthew "Connor" Davis Hingham MA
Andrea De Haro Key Biscayne FL
Emily Decker Annandale NJ
Riley Eichenlaub Altoona PA
Merrick Eng Brooklyn NY
Evgenia Ermasova Homewood IL
Bridget Essing Trumbull CT
Kate Fazioli Dexter MI
Chase Fitzpatrick Dallas TX
Robert V. Fodera Jr. Clinton NJ
Ryan Gannon Montclair NJ
Tara Gordon East Walpole MA
Rose Gould Roslyn Heights NY
Cameron Gray Washington DC
Owen Hananel Bethesda MD
Carrie Hathaway Geneseo NY
Rachel Hill Penfield NY
Alyssa Horwitz Randolph NJ
Abigail Hrabowski Mount Airy MD
Moriah Humiston Rome NY
Keren Idelman-Sidenko Cincinnati OH
Avinash Jagroo Houston TX
Kenna Kelley Baldwinsville NY
Brendan Kelly Watertown NY
Dylan King Durango CO
Emily Kinka West Chester PA
Kathleen Kolehma Pembroke Pines FL
Madeleine Kramer Potomac MD
Joyce Lam Chicago IL
Zoe Landskroner Moreland Hills OH
Michael Lucy Liverpool NY
Myles Manning Poughkeepsie NY
Shelby Martin Pinecrest FL
Maria Martinez Palmetto Bay FL
Alexander Mayeri White Plains NY
Connor McCarthy Gonzales LA
Daniel McElrath Clifton Park NY
Marielle McHale Clifton Park NY
Grace McManus Binghamton NY
Alexander McRoberts Binghamton NY
Tyler Melito Weston CT
Alexander Metcalf West Milford NJ
Isabella Michel Chicago IL
Alexis Morales Yorktown VA
Camryn Morton Gorham ME
Connor Muldoon Haddon Township NJ
Crystal Ng Brooklyn NY
Noah Nwosu Derwood MD
Caroline Oakland Hampton Bays NY
James O'Donnell Morristown NJ
Ryan Peiffer Allentown PA
Camille Penman Ballston Lake NY
Sophie Penn Belmont CA
Ripley Price Blandon PA
Bryce Radlow Orinda CA
Kate Reynolds Glen Ridge NJ
Jessica Roller Flower Mound TX
Sofia Rossi South Salem NY
Elizabeth Rousseau West Hartford CT
Grace Rubino Victor NY
Katherine Ryan Liverpool NY
Isabelle Samuel Oradell NJ
Mena Sawyer Nazareth PA
Julia Schwartz North Caldwell NJ
Caleb Sheedy New Paltz NY
Nadia Shelburne Westwood MA
Abigail Spiers Niskayuna NY
Mary Grace Stephenson Cary NC
Sarah Stevens Chester Springs PA
Catherine Stingle Long Valley NJ
Christopher Suchecki Bernhards Bay NY
Mary Kate Tramontano Brooklyn NY
Brendan Treloar Woodstock NY
Gizelle Jayne Vidal Yonkers NY
Koen Weaver Mount Morris NY
Sean Whitehouse Wellsville NY
Berri Wilmore Elkridge MD
Erin Wisard Columbus OH
William Wright Rochdale MA
Chelsea Yeo Keller TX
Jared Zippin Longmeadow MA

 If your name appears above, Congratulations you have been selected as a finalist.  Only finalists are invited to compete on April 21, 2018. Finalists, for detailed information, review the
confirmation package.